top of page
Zdjęcie autoraAldona Ziółkowska-Bielewicz

Debiutantki w biznesie, rok 2020 i 2021


Debiutantki zadziwiły kapitułę i organizatorów , dawno nie było tak cudownych kandydatek!


Wybór okazał się bardzo trudny, ponieważ wszystkie kobiety, które dostały się do finału mają na swoim koncie niesamowite osiągnięcia.


Rok 2020

Najwyższe uznanie przyznaliśmy Annie Imielskiej, twórczyni, właścicielce i zarządzającej

Harmony Clinic, cudownego miejsca na mapie Dolnego Śląska dbającego o zdrowie i urodę klientów. Harmony Clinic korzysta z najnowszych urządzeń medycznych i technologii, jednocześnie stawiając na profesjonalny personel i np. najlepszych fizykoterapeutów.


Anna Imielska dba nie tylko o usługi komercyjne, ale bierze udział w akcjach charytatywnych, społecznych, pisze programy umożliwiające bezpłatną pomoc np. osobom z chorobami onkologicznymi.


Drugie miejsce przypadło Oliwi Wiącek, które stworzyła wraz z mężem klimatyczne miejsce na mapie gastronomicznej. Bistro zWolna i Taras Kasztanowy, to miejsca promuje regionalne produkty, zdrowe żywienie, ale przede wszystkim miejsca otwarte na promocję lokalnych artystów, na dyskusje o kulturze i filozofii i na jogę. To miejsca z duszą, za sprawą właścicielki Oliwi Wiącek.


Trzecie miejsce zdobyły ex aequo Joanna Kostrzewa i Joanna Zemankiewicz , które stworzyły w Świebodzicach miejsce integrujące lokalna społeczność, kawiarnię, Central Park Bistro

stworzoną z pasji i miłości do ludzi Obie panie angażują się w sprawy związane z obrona praw kobiet i obrona wolności demokratycznych. Także trzecie miejsce zajęła Krystyna Okoniewska farmaceutka z Wrocławia, która prowadzi rodzinną firmę farmaceutyczną, która po objęciu przez nią sterów rozwinęła skrzydła. Krystyna Okoniewska angażuję się tez w działalność społeczną i charytatywną.



Rok 2021


W roku bieżącym triumfowała Justyna Pelc, która projektuje miedzy innymi bazy na Marsa, jest właścicielką firmy Innspace co founder, która świadczy usługi związane z komunikacją i marketingiem dla firm z obszaru nowych technologii. Współpracuje m.in. ze stowarzyszeniem TOP 500 Innovators, pracując nad organizacją i promocją Polsko-Amerykańskiego Mostu Innowacji. – Swoje inżynierskie wykształcenie i doświadczenie w komunikacji wykorzystuje do promowania bardzo szczególnego dla mnie sektora kosmicznego. Justyn Pelc przewodniczy stowarzyszeniu INNsapce, jest członkinią Zarządu Polskiego Towarzystwa Astrologicznego, jest sędziną w konkursach robotycznych i kosmicznych


Drugie miejsce zdobyła Ewa Fluder która z pasji do okulistyki otworzyła Centrum Medyczne Piasta 47, w którym pacjenci i pacjentki mogą szukać pomocy ponadto, co oferuje NFZ. Pierwsza w Wałbrzychu i okolicach specjalistka chorób oczu –


Do tej pory koleżanki po zdanym egzaminie pisały na pieczątce specjalista. Ja w 2009 roku wiedziałam, że jestem specjalistką i o taką pieczątkę poprosiłam

– opowiada Ewa Fluder. Aktywnie wspiera i angażuje się od lat w walkę o równe prawa kobiet i mężczyzn, sprzeciwi się dyskryminacji tak w życiu prywatnym jak i zawodowym. Zarówno w swojej klinice jak i w szpitalnych salach dba o partnerskie traktowanie kobiet i mężczyzn, jako ordynatorka okulistki.


Trzecie miejsce należy do Agnieszka Zadrożna i Marta Wojtkowska – Sisters in Games

Ich Firma powstała z łączenia dwóch pasji – edukacji i gier planszowych, a najnowszy projekt to budowanie programu nauczania języka obcego opartego o planszówki. Sisters in Games organizują planszówkowe warsztaty dla kobiet. Ostatni projekt firmy to „Dzikie w mieście” – na zlecenie Eko straży, gra planszowa uświadamiająca jak zachować się i jak pomóc dzikim zwierzętom napotkanym w mieście. Nauka\ą języka poprzez gry, chcą propagować siłę gier planszowych w budowaniu relacji, poprawie komunikacji i uaktywnianiu naszego mózgu.


NA PLANSZACH WSZYSTKIE UCZESTNICZKI, KTÓRE ZNALAZŁY SIĘ W FINALE



4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page